Stadion FC Barcelona

Właściwie nie trzeba pisać nic więcej, każdy wie o co chodzi. Jest to obowiązkowy punkt na mapie podczas zwiedzania Barcelony. Podczas zwiedzania stadionu mamy okazje zobaczyć szatnie zawodników, miejsca komentatorów sportowych, zwiedzić muzeum czy zaszaleć w sklepie FC Barcelona.

 

Rejsy Statkiem po wybrzeżu

Rejs statkiem jest najlepszym sposobem na poznanie uroków wybrzeża Costa Brava. Statek płynie wzdłuż wybrzeża w kierunku północy, przepływając miedzy innymi przez miasta Blanes i Lloret de Mar aż do najpiękniejszego miasteczka, perełki wybrzeża, która je rozsławia i w swoisty sposób kształtuje. Średniowieczna starówka otoczona murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami jest prawdziwa wizytówka Tossa de Mar. Wewnątrz murów zachowały się kamienne domy z XIII i XIV wieku, w których dziś są restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami. W Tossa de Mar znajduje się również piękna, malownicza plaża, dlatego tez warto wziąć ze sobą ręczniki i stroje kąpielowe.

 

Park wodny – Water World

Największy na Costa Brava park rozrywki wodnej. Główne atrakcje to: Water Mountain – 250 m różnicy wysokości, Rafting River – rwąca rzeka o długości 215 m, z czego 155 przebiega w krętych i ciemnych tunelach, zjeżdżalnia X-Treme czy Kamikaze. Kompleks wyposażony jest w 9 zjeżdżalni i 6 basenów oraz wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. . Jest również basen dla najmniejszych, basen relaksacyjny z zimna i ciepła woda i basen ze sztucznymi falami. Częścia Water World Lloret jest laguna dla rodzin, plac zabaw dla dzieci, przebieralnie i bungee dumping. Na terenie parku oferowane są usługi gastronomiczne.

 

Marineland

Marineland to dwa parki w jednym: delfinarium i morskie ZOO oraz park wodny. Największą atrakcją są znakomite pokazy tresury delfinów, fok, papug oraz ptaków drapieżnych. Wodny park – to cały zespół basenów, torów wodnych i zjezdżalnii. Ponadto znajdują się tam mini ogród zoologiczny, park zabaw dla dzieci i niewielkie jeziorko, po którym można pływać stateczkiem.

 

Port Aventura

Największe wesołe miasteczko w Hiszpanii znajdujące się w pobliżu miasta Salou. W Port Aventura Park każdy znajdzie coś dla siebie. W ciągu kilku godzin można zrobić wycieczkę dookoła świata i odwiedzić tak egzotyczne kraje jak Chiny, Polinezja, Bliski Wschód, Meksyk i naturalnie kraje śródziemnomorskie. Port Aventura Park oferuje ponad 30 atrakcji, zarówno dla szukających mocnych wrażeń jak i dla najmłodszych. Sprawdź granice swojej odwagi na Dragon Khan największej kolejce górskiej w Europie czy Hurakan Condor wieży o wys. 90 m. Spróbuj tez nowej kolejki Furius Baco w części śródziemnomorskiej. Port Aventura Park to jednak nie tylko karuzele, kolejki, huśtawki, to także ponad 100 rozmaitych pokazów, począwszy od kabaretowego cancana, chińskich akrobacji, polinezyjskich tańców plemiennych, aż do fiesty w stylu śródziemnomorskim.